• Tomáš Holý

  Tomáš Holý

  Instruktor

 • Oľga Szabová

  However, there is a much wider range of opportunity for social workers outside of the realm of children and families. In fact, social workers are committed to helping all people in need …

 • Zbyněk Gabriel

  Zbyněk Gabriel

  Instruktor

 • Standa 步懋资正 Bu Mao Zi Zheng

  Standa 步懋资正 Bu Mao Zi Zheng

  Instruktor

 • Ing. arch. Otakar Chochola

  Ing. arch. Otakar Chochola

  Praxe Wushu pro mě znamená cestu k síle, zdraví, svobodě, míru a poznání sebe sama.

 • Manažeři jsou jako divoká řeka – rozhovor s Otakarem Chocholou pro Hospodářské noviny

  Manažeři jsou jako divoká řeka – rozhovor s Otakarem Chocholou pro Hospodářské noviny

  Kouč a mistr Otakar Chochola je přesvědčen, že dnešní společnost je srovnatelná s vrcholnou fází totality, kdy se systém hroutil. V uspěchané době podle něho chybí prostor pro lidskost a vzájemné souznění. To chce změnit kultivací sebe i druhých. V Číně ho napadlo, že založí školu bojového umění Plující oblaka.

 • Kateřina Babušková

  Pokud ještě váháte, zda letos začít studovat Feng Shui na České škole u Oty a Davida, JDĚTE DO TOHO! Uvidíte, že vám toto rozhodnutí změní život a rozšíří obzory.

 • Jiří Bešta

  Zúčastnil jsem se řady seminářů České školy Feng-Shui vedených Otakarem Chocholou, a to jak v oblasti Feng-Shui tak i různých cvičení Qi-Gong. Velmi oceňuji jejich vysokou kvalitu, pevné teoretické základy a hloubku do které jsme se v jednotlivých oblastech dostali. Jsem rád, že jsem měl možnost být součástí této obohacující a podnětné aktivity. Doufám, že

 • Video: Nejčastější Feng Shui chyby v našich domovech I. část

  Staré čínské učení Feng Shui nám ukazuje, jak si zařídit harmonické bydlení. Čeho bychom se měli vyvarovat a co naopak posílit? Jak na nás působí sušené květiny či otevřený poklop toalety?

 • Video: Nejčastější Feng Shui chyby v našich domovech 2. část

  Další z cyklu krátkých videí, které mají za cíl přiblížit vám svět Feng Shui. Tentokrát jsme se opět zaměřili na nejčastější nešvary v našich domovech.

  Jak se Feng Shui dívá na kaktusy? Je vhodné mít zrcadlo v ložnici? A co dělat, pokud máte toaletu naproti vstupním dveřím? To a více se dozvíte v našem videu.

 • Video: Feng Shui očista prostoru, jak na to?

  Potkala vás nepříjemná životní událost, stěhujete se, nebo jste jen měli negativně naladěnou návštěvu? Dopřejte vašemu domovu Feng Shui očistu a ulehčete tak vašemu prostoru.

 • Video: Feng Shui a barvy

  Poznejte vliv barev na prostředí, ve kterém žijete. Jaké barvy použít pro které místnosti a jakým se naopak vyvarovat? To a více se dozvíte v dalším z cyklu krátkých rozhovorů s předním českým Feng Shui specialistou Ing. arch. Otakarem Chocholou.

 • Markéta Smolová

  Držitelka profesionální pečetě absolventa České školy Feng Shui.

 • Video: Rozhovor o době „koronavirové“ se zakladatelem České školy Feng Shui Otakarem Chocholou

  Jaký je pohled Feng Shui specialisty a taoisty  na současnou pandemii Koronaviru? Předpovídala kovová krysa, která vévodí roku 2020 podobné zvraty a jaký vývoj můžeme čekat v blízké budoucnosti? Odpovědi na tyto otázky přinášíme v rozhovoru se zakladatelem České školy Feng Shui Ing. arch. Otou Chocholou.  Zároveň se dozvíte i praktické rady a Feng Shui tipy pro podporu partnerských vztahů a vitality v tomto nevšedním období. 

 • Video: Druhý z řady rozhovorů s Otou Chocholou na téma pandemie Koronaviru

  V rozhovoru se dozvíte, jakou souvislost mezi sebou ukrývá pandemie koronaviru a čínský lunární kalendář. Máme pro Vás i doporučení, jak náročné období zvládnout co nejlépe!

 • Zrozeni k vědomému pohybu, 14. – 16.1.2022

  Zrozeni k vědomému pohybu, 14. – 16.1.2022

  Budeme se společně učit prožívat pohyb a klid tak, že se vnoříme do sebe sama. To provedeme po systémových krocích. Budeme cvičit Taiji a Qi Gong, intuitativní tanec, učit se, sdílet, dýchat, odpočívat, sedět a stát v tichu sebe sama. Tak se dotkneme své vlastní podstaty.

 • Energetická povaha tchaj-ti a čchi kungu, 22.1. – 23.1.2022

  Energetická povaha tchaj-ti a čchi kungu, 22.1. – 23.1.2022

  Člověk z pohledu čínské medicíny, Dráhový systém jingluo, vazba vědomí/qi/drah, Santiao (tři regulace) – tiaoshen (regulace těla), tiaoxi (regulace dechu), tiaoxin (regulace mysli/srdce) – rozdíly, význam jednotlivých praxí, na co klást důraz v jaké fázi cvičení a života, Základní dovednosti song (spouštění/uvolnění) a ting (naslouchání) v praxi qigongu a taiji, 4 základní typy cvičení – daoyin (jang v jangu), qigong (jin v jangu), zhanzhuang (jang v jin) a praxe v sedě (jin v jin) – jejich rozdíly, co dělají, jak je mezi sebou vyvažovat a proč, pro jaké konstituce jsou kdy vhodné a nevhodné, 8 manifestací qi při qigongu, Xiadantian (spodní dantian) co to je a jeho význam a způsob budování a proč, jak se aktivuje a další teorie i praxe.

 • Návraty k přírodě

  Návraty k přírodě

  Otakar Chochola: návrat k přírodě. Vystudoval architekturu, ale časem mu přestal klasický přístup stačit a hledal víc. Odjel do Číny a našel tam novou cestu – feng-shui.

 • Tao a bojové umění

  Tao a bojové umění

  Bojové umění má mnoho vrstev a mnoho stylů. Provází odnepaměti člověka a pomáhalo mu k vlastní ochraně se a zajištění bezpeč, často bývalo a je zneužíváno k násilnictví, dobývání a získání nadvlády. Historicky však provázelo člověka i na duchovní cestě a pomáhalo mu k vnitřnímu zušlechtění a rozvoji osobnosti.

 • Reportáž Otakara Chocholy z pobytu v Číně – Wudang – článek do Regenerace

  Reportáž Otakara Chocholy z pobytu v Číně – Wudang – článek do Regenerace

  Koncem ledna letošního roku jsem se vydal do Číny, do wudangských hor studovat taoistickou filozofii a bojová umění v tradiční taoistické akademii. Mé cestě předcházelo cca 10 let studia taiji quan (tai-chi chuan),  a dalších forem vnitřních stylů, bagua zhang, wudang taiji a ba ji quan. Všem mým učitelům touto cestou děkuji za vedení a přípravu, která mi umožnila obsáhnout výuku. Wudangské hory nejsou jen kolébkou bojových disciplin – wushu, kung fu a tai ji quan (tai-chi chuan), ale především jedním z dávných center filozofie Dao.

 • Umění ticha a pohybu 20.-25.7.2021

  Umění ticha a pohybu 20.-25.7.2021

  Seminář by se mohl jmenovat i umění ticha v pohybu. Ale budeme se učit vnímat pohyb a sebe tak, že se vnoříme do své základní esence bytí. To nelze udělat najednou, ale po krůčcích. Budeme cvičit, tančit, učit se, sdílet a sedět v tichu sebe sama.

 • Wudang akademie U Kamenné ryby 17. – 22.8.2021

  Wudang akademie U Kamenné ryby 17. – 22.8.2021

  Wudang akademie U Kamenné ryby. Ke kamenné rybě pojedeme zase v roce 2022. Pro letos cvičíme Wudang kempu Vochtánka v Orlických horách. Taichi, koně, indiáni. Pro všechny, kdo objevili kouzlo propojení cvičení vnitřních stylů Taiji, Qi Gong a meditace spolu s výukou jízdy na koni, jsme připravili společný seminář na kempu Vochtánka pod magickým hradem Potštejn v Orlických horách.

 • Taichi v sedle na Zakarpatech 5.8. – 12.8.2021

  Taichi v sedle na Zakarpatech 5.8. – 12.8.2021

  Z důvodů celkové složitosti pro letos zrušeno. Divukrásné místo – divočina, hory, koně, cvičení, meditace. Využijeme praxi vnímání pohybu a středu těla pomocí technik Taiji Quan, Qi Gong a meditace, a budeme je aplikovat při jízdě na koni

 • Wudang na Vochtánce, Taichi a koně, 15. – 21.8.2021

  Wudang na Vochtánce, Taichi a koně, 15. – 21.8.2021

  Taichi, koně, indiáni. Pro všechny, kdo objevili kouzlo propojení cvičení vnitřních stylů Taiji, Qi Gong a meditace spolu s výukou jízdy na koni, jsme připravili společný seminář na kempu Vochtánka pod magickým hradem Potštejn v Orlických horách.

 • Rozvoj základních dovedností

  Základy – údery, kopy, skoky, statické pozice mabu, kumbu, xiebu, pubu jsou základem připravenosti ke studiu všech forem tai ji a kung fu. Tai Ji Bu – Tai Ji chůze je základní dovedností pro studium a rozvoj síly Tai Ji. Yun Shou – kroužení rukama, základní dovednosti a směry kroužení rukou pro aplikaci při praxi všech forem Tai Ji Quan. Hun Yuan Zhang – statické pozice pro posílení cirkulace QI v těle a korekci držení těla. Strečing – protahování a uvolňování pomocí základních technik kung fu ..

 • Ba Duan Jin Qi Gong (Osm kusů brokátu)

  cvik – podepření nebeské klenby a rotace trupu – reguluje rovnováhu 3 tělesných ohřívačů, cvik – napínání luku – doleva čistí játra, doprava plíce, cvik – přetáčení rukou – reguluje slezinu a žaludek, cvik – rotace trupu ve třech pozicích – hojení zranění, cvik – vrtění dračím ocasem – odstranění ohně ze žlučníku a jater ..

 • Taoistická meditace

  Taoistická meditace zahrnuje hlavní cíle – rovné sezení, hluboké dýchání, aktivace 8 drah, uvědomování reálných pocitů, prohlubování vjemu Wu Ji (konstantní esence všehomíra). Taoistická meditace zahrnuje hlavní cíle – rovné sezení, hluboké dýchání, aktivace 8 drah, uvědomování reálných pocitů, prohlubování vjemu Wu Ji (konstantní esence všehomíra).

 • Tai Ji 13

  Tai Ji 13 – původní sestava od legendárního zakaldatele Zhang San Fenga, spojuje energii 8 trigramů a zvláštních drah v těle s 5 živly – oheň, země, kov, voda, dřevo. 8 + 5 = 13. Sestava je vhodná pro pokročilé studenty. Tai Ji 13 – původní sestava od legendárního zakaldatele Zhang San Fenga, spojuje energii 8 trigramů a zvláštních drah v těle s 5 živly – oheň, země, kov, voda, dřevo. 8 + 5 = 13. Sestava je vhodná pro pokročilé studenty.

 • Xuan Wu Quan

  Stará wudangská bojová sestava. Spojuje základní dovednosi vnitřních technik wudangského kung fu – Xing Yi. Ba Gua Zhang, Ba Ji Quan a Tai Ji Quan. Stará wudangská bojová sestava. Spojuje základní dovednosi vnitřních technik wudangského kung fu – Xing Yi. Ba Gua Zhang, Ba Ji Quan a Tai Ji Quan.

 • Ba JI Quan

  Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů

 • Tai He Quan

  Sestava velké harmonie je jednou ze starých forem Wudangu a symbolizuje cestu poutníka k nesmrtelnosti – dosažení. Otevírá velkými krouživými pohyby fyzický koncept pro otevření ducha Shen. Znalost formy je vhodnou průpravou k započetí studia původní formy Zhang San fengaTai Ji Quan 13.

 • Xuan Men Jian

  Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem.

 • Zhang San Feng Taiji Quan (Tai-chi Chuan) – 28 forem

  Zhang San Feng Taiji Quan (Tai-chi Chuan) – 28 forem. Zkrácená verze původní wudangské formy Taiji Quan 108, vytváří základ pro porozumění principům tai ji a jejich aplikaci, rozvíjí tělesnou koordinaci a vnitřní sílu, podporuje inteligenci těla a schopnost učit se, přináší schopnost porozumět základnímu principu Tai Ji Quan – rovnováha protikladů, shromažďování a vypouštění síly, otevření těla pro cirkulaci QI v těle.

 • Umění ticha a pohybu, aneb Taichi s jelenem, 26.7. – 31.7.2022

  Umění ticha a pohybu, aneb Taichi s jelenem, 26.7. – 31.7.2022

  Osud nás opakovaně zavádí do mystického centra Shambala poblíž Zádielské Tiesňavy, kde budeme objevovat nové dimenze pohybu i sebe sama.
  Seminář by se mohl jmenovat naplnění ticha v pohybu. Ale budeme se učit vnímat pohyb a sebe tak, že se vnoříme do své základní esence bytí. To nelze udělat najednou, ale po krůčcích. Budeme cvičit Taiji a Qi gong, a budeme objevovat svoji vlastní formu pomocí improvizovaného pohybu.

 • Taichi a koně na Vochtánce, 14. – 20.8.2022

  Taichi a koně na Vochtánce, 14. – 20.8.2022

  Náš oblíbený program na kempu Vochtánka plný cvičení, jízdy na koních, pobytu na čerstvém vzuchu, zdravé stravy a dobré nálady. Pro daný kurz jsme připravili společně s náčelníkem Petrem Staňkem speciální program jízdy na koni pro naše účely. Zapojení vědomého pohybu, spolupráce s koněm na bázi intuice, jízdy bez sedla, vedení bez uzdy komunikace s koněm. Vše bezpečné i pro úplné začátečníky.

Call Now Button

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Soubory cookie lze pomocí Vašeho webového prohlížeče odmítnout nebo nastavit užívání jen některých souborů cookie. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít