- 4. 11. 2016
Instruktor
However, there is a much wider range of opportunity for social workers outside of the realm of children and families. In fact, social workers are committed to helping all people in need …
Instruktor
Instruktor
Praxe Wushu pro mě znamená cestu k síle, zdraví, svobodě, míru a poznání sebe sama.
Kouč a mistr Otakar Chochola je přesvědčen, že dnešní společnost je srovnatelná s vrcholnou fází totality, kdy se systém hroutil. V uspěchané době podle něho chybí prostor pro lidskost a vzájemné souznění. To chce změnit kultivací sebe i druhých. V Číně ho napadlo, že založí školu bojového umění Plující oblaka.
Pokud ještě váháte, zda letos začít studovat Feng Shui na České škole u Oty a Davida, JDĚTE DO TOHO! Uvidíte, že vám toto rozhodnutí změní život a rozšíří obzory.
Zúčastnil jsem se řady seminářů České školy Feng-Shui vedených Otakarem Chocholou, a to jak v oblasti Feng-Shui tak i různých cvičení Qi-Gong. Velmi oceňuji jejich vysokou kvalitu, pevné teoretické základy a hloubku do které jsme se v jednotlivých oblastech dostali. Jsem rád, že jsem měl možnost být součástí této obohacující a podnětné aktivity. Doufám, že
Staré čínské učení Feng Shui nám ukazuje, jak si zařídit harmonické bydlení. Čeho bychom se měli vyvarovat a co naopak posílit? Jak na nás působí sušené květiny či otevřený poklop toalety?
Další z cyklu krátkých videí, které mají za cíl přiblížit vám svět Feng Shui. Tentokrát jsme se opět zaměřili na nejčastější nešvary v našich domovech.
Jak se Feng Shui dívá na kaktusy? Je vhodné mít zrcadlo v ložnici? A co dělat, pokud máte toaletu naproti vstupním dveřím? To a více se dozvíte v našem videu.
Potkala vás nepříjemná životní událost, stěhujete se, nebo jste jen měli negativně naladěnou návštěvu? Dopřejte vašemu domovu Feng Shui očistu a ulehčete tak vašemu prostoru.
Poznejte vliv barev na prostředí, ve kterém žijete. Jaké barvy použít pro které místnosti a jakým se naopak vyvarovat? To a více se dozvíte v dalším z cyklu krátkých rozhovorů s předním českým Feng Shui specialistou Ing. arch. Otakarem Chocholou.
Držitelka profesionální pečetě absolventa České školy Feng Shui.
Jaký je pohled Feng Shui specialisty a taoisty na současnou pandemii Koronaviru? Předpovídala kovová krysa, která vévodí roku 2020 podobné zvraty a jaký vývoj můžeme čekat v blízké budoucnosti? Odpovědi na tyto otázky přinášíme v rozhovoru se zakladatelem České školy Feng Shui Ing. arch. Otou Chocholou. Zároveň se dozvíte i praktické rady a Feng Shui tipy pro podporu partnerských vztahů a vitality v tomto nevšedním období.
V rozhovoru se dozvíte, jakou souvislost mezi sebou ukrývá pandemie koronaviru a čínský lunární kalendář. Máme pro Vás i doporučení, jak náročné období zvládnout co nejlépe!
Budeme se společně učit prožívat pohyb a klid tak, že se vnoříme do sebe sama. To provedeme po systémových krocích. Budeme cvičit Taiji a Qi Gong, intuitativní tanec, učit se, sdílet, dýchat, odpočívat, sedět a stát v tichu sebe sama. Tak se dotkneme své vlastní podstaty.
Člověk z pohledu čínské medicíny, Dráhový systém jingluo, vazba vědomí/qi/drah, Santiao (tři regulace) – tiaoshen (regulace těla), tiaoxi (regulace dechu), tiaoxin (regulace mysli/srdce) – rozdíly, význam jednotlivých praxí, na co klást důraz v jaké fázi cvičení a života, Základní dovednosti song (spouštění/uvolnění) a ting (naslouchání) v praxi qigongu a taiji, 4 základní typy cvičení – daoyin (jang v jangu), qigong (jin v jangu), zhanzhuang (jang v jin) a praxe v sedě (jin v jin) – jejich rozdíly, co dělají, jak je mezi sebou vyvažovat a proč, pro jaké konstituce jsou kdy vhodné a nevhodné, 8 manifestací qi při qigongu, Xiadantian (spodní dantian) co to je a jeho význam a způsob budování a proč, jak se aktivuje a další teorie i praxe.
Vhled do historie, vývoje a rozdělení bojových umění v Číně. Styly wushu, taiji, shaolin a moderní wushu styly, zbraně. Praxe styly: taiji Yang, Chen, Shaolin a moderní wushu. Praxe zbraně: meč, vějíř, šavle, tyč. Vhled do historie, vývoje a rozdělení bojových umění v Číně.
Otakar Chochola: návrat k přírodě. Vystudoval architekturu, ale časem mu přestal klasický přístup stačit a hledal víc. Odjel do Číny a našel tam novou cestu – feng-shui.
Kurz přípravy ke zvládání krizových situací, Občanská práva a soukromí, filosofie obrany proti cvičenému nepříteli, práce s dechem, trauma konfliktu, přehled o zbraních (krátké, dlouhé, civilní, vojenské aj.), spojovací technika, sledování, taktická výzbroj a výstroj, útočné konflikty – trauma konfliktu, stát a moc, přežití v přírodě
Praktický kurz pro všechny studenty vnitřních a vnějších stylů pro uplatnění nabytých schopností a získání vhledu do psychologie střetu a obrany. Lektor: Josef Toman, instruktor sebeobrany SOG defense a THOR tac, bodyguard RED HAWK, bezpečnostní konzultant s praxí v Protect Israeli Security Solutions.
Bojové umění má mnoho vrstev a mnoho stylů. Provází odnepaměti člověka a pomáhalo mu k vlastní ochraně se a zajištění bezpeč, často bývalo a je zneužíváno k násilnictví, dobývání a získání nadvlády. Historicky však provázelo člověka i na duchovní cestě a pomáhalo mu k vnitřnímu zušlechtění a rozvoji osobnosti.
Koncem ledna letošního roku jsem se vydal do Číny, do wudangských hor studovat taoistickou filozofii a bojová umění v tradiční taoistické akademii. Mé cestě předcházelo cca 10 let studia taiji quan (tai-chi chuan), a dalších forem vnitřních stylů, bagua zhang, wudang taiji a ba ji quan. Všem mým učitelům touto cestou děkuji za vedení a přípravu, která mi umožnila obsáhnout výuku. Wudangské hory nejsou jen kolébkou bojových disciplin – wushu, kung fu a tai ji quan (tai-chi chuan), ale především jedním z dávných center filozofie Dao.
Seminář by se mohl jmenovat i umění ticha v pohybu. Ale budeme se učit vnímat pohyb a sebe tak, že se vnoříme do své základní esence bytí. To nelze udělat najednou, ale po krůčcích. Budeme cvičit, tančit, učit se, sdílet a sedět v tichu sebe sama.
Wudang akademie U Kamenné ryby. Ke kamenné rybě pojedeme zase v roce 2022. Pro letos cvičíme Wudang kempu Vochtánka v Orlických horách. Taichi, koně, indiáni. Pro všechny, kdo objevili kouzlo propojení cvičení vnitřních stylů Taiji, Qi Gong a meditace spolu s výukou jízdy na koni, jsme připravili společný seminář na kempu Vochtánka pod magickým hradem Potštejn v Orlických horách.
Z důvodů celkové složitosti pro letos zrušeno. Divukrásné místo – divočina, hory, koně, cvičení, meditace. Využijeme praxi vnímání pohybu a středu těla pomocí technik Taiji Quan, Qi Gong a meditace, a budeme je aplikovat při jízdě na koni
Taichi, koně, indiáni. Pro všechny, kdo objevili kouzlo propojení cvičení vnitřních stylů Taiji, Qi Gong a meditace spolu s výukou jízdy na koni, jsme připravili společný seminář na kempu Vochtánka pod magickým hradem Potštejn v Orlických horách.
Člověk z pohledu čínské medicíny, Dráhový systém jingluo, vazba vědomí/qi/drah, Santiao (tři regulace) – tiaoshen (regulace těla), tiaoxi (regulace dechu), tiaoxin (regulace mysli/srdce) – rozdíly, význam jednotlivých praxí, na co klást důraz v jaké fázi cvičení a života, Základní dovednosti song (spouštění/uvolnění) a ting (naslouchání) v praxi qigongu a taiji, 4 základní typy cvičení – daoyin (jang v jangu), qigong (jin v jangu), zhanzhuang (jang v jin) a praxe v sedě (jin v jin) – jejich rozdíly, co dělají, jak je mezi sebou vyvažovat a proč, pro jaké konstituce jsou kdy vhodné a nevhodné, 8 manifestací qi při qigongu, Xiadantian (spodní dantian) co to je a jeho význam a způsob budování a proč, jak se aktivuje a další teorie i praxe.
Základy – údery, kopy, skoky, statické pozice mabu, kumbu, xiebu, pubu jsou základem připravenosti ke studiu všech forem tai ji a kung fu. Tai Ji Bu – Tai Ji chůze je základní dovedností pro studium a rozvoj síly Tai Ji. Yun Shou – kroužení rukama, základní dovednosti a směry kroužení rukou pro aplikaci při praxi všech forem Tai Ji Quan. Hun Yuan Zhang – statické pozice pro posílení cirkulace QI v těle a korekci držení těla. Strečing – protahování a uvolňování pomocí základních technik kung fu ..
cvik – podepření nebeské klenby a rotace trupu – reguluje rovnováhu 3 tělesných ohřívačů, cvik – napínání luku – doleva čistí játra, doprava plíce, cvik – přetáčení rukou – reguluje slezinu a žaludek, cvik – rotace trupu ve třech pozicích – hojení zranění, cvik – vrtění dračím ocasem – odstranění ohně ze žlučníku a jater ..
Taoistická meditace zahrnuje hlavní cíle – rovné sezení, hluboké dýchání, aktivace 8 drah, uvědomování reálných pocitů, prohlubování vjemu Wu Ji (konstantní esence všehomíra). Taoistická meditace zahrnuje hlavní cíle – rovné sezení, hluboké dýchání, aktivace 8 drah, uvědomování reálných pocitů, prohlubování vjemu Wu Ji (konstantní esence všehomíra).
Tai Ji 13 – původní sestava od legendárního zakaldatele Zhang San Fenga, spojuje energii 8 trigramů a zvláštních drah v těle s 5 živly – oheň, země, kov, voda, dřevo. 8 + 5 = 13. Sestava je vhodná pro pokročilé studenty. Tai Ji 13 – původní sestava od legendárního zakaldatele Zhang San Fenga, spojuje energii 8 trigramů a zvláštních drah v těle s 5 živly – oheň, země, kov, voda, dřevo. 8 + 5 = 13. Sestava je vhodná pro pokročilé studenty.
Stará wudangská bojová sestava. Spojuje základní dovednosi vnitřních technik wudangského kung fu – Xing Yi. Ba Gua Zhang, Ba Ji Quan a Tai Ji Quan. Stará wudangská bojová sestava. Spojuje základní dovednosi vnitřních technik wudangského kung fu – Xing Yi. Ba Gua Zhang, Ba Ji Quan a Tai Ji Quan.
Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů
Sestava velké harmonie je jednou ze starých forem Wudangu a symbolizuje cestu poutníka k nesmrtelnosti – dosažení. Otevírá velkými krouživými pohyby fyzický koncept pro otevření ducha Shen. Znalost formy je vhodnou průpravou k započetí studia původní formy Zhang San fengaTai Ji Quan 13.
Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem.
Zhang San Feng Taiji Quan (Tai-chi Chuan) – 28 forem. Zkrácená verze původní wudangské formy Taiji Quan 108, vytváří základ pro porozumění principům tai ji a jejich aplikaci, rozvíjí tělesnou koordinaci a vnitřní sílu, podporuje inteligenci těla a schopnost učit se, přináší schopnost porozumět základnímu principu Tai Ji Quan – rovnováha protikladů, shromažďování a vypouštění síly, otevření těla pro cirkulaci QI v těle.
Osud nás opakovaně zavádí do mystického centra Shambala poblíž Zádielské Tiesňavy, kde budeme objevovat nové dimenze pohybu i sebe sama.
Seminář by se mohl jmenovat naplnění ticha v pohybu. Ale budeme se učit vnímat pohyb a sebe tak, že se vnoříme do své základní esence bytí. To nelze udělat najednou, ale po krůčcích. Budeme cvičit Taiji a Qi gong, a budeme objevovat svoji vlastní formu pomocí improvizovaného pohybu.
Náš oblíbený program na kempu Vochtánka plný cvičení, jízdy na koních, pobytu na čerstvém vzuchu, zdravé stravy a dobré nálady. Pro daný kurz jsme připravili společně s náčelníkem Petrem Staňkem speciální program jízdy na koni pro naše účely. Zapojení vědomého pohybu, spolupráce s koněm na bázi intuice, jízdy bez sedla, vedení bez uzdy komunikace s koněm. Vše bezpečné i pro úplné začátečníky.
Pondělí 31.1.2022, meditace na č. 6 a včely 18.30 – 19.30
Úterý 1.2.2022, meditace na č. 7 a Velký vůz 18.30 – 19.30
Středa 2.2.2022, oslava roku vodního tygra s meditací na č. 8, a čajováním, 18.30 – 22.30
Pondělí 7.2.2022: začátek pravidelného cvičení