• Tomáš Holý

  Tomáš Holý

  Instruktor

 • Oľga Szabová

  However, there is a much wider range of opportunity for social workers outside of the realm of children and families. In fact, social workers are committed to helping all people in need …

 • Zbyněk Gabriel

  Zbyněk Gabriel

  Instruktor

 • Standa 步懋资正 Bu Mao Zi Zheng

  Standa 步懋资正 Bu Mao Zi Zheng

  Instruktor

 • Ing. arch. Otakar Chochola

  Ing. arch. Otakar Chochola

  Praxe Wushu pro mě znamená cestu k síle, zdraví, svobodě, míru a poznání sebe sama.

 • Manažeři jsou jako divoká řeka – rozhovor s Otakarem Chocholou pro Hospodářské noviny

  Manažeři jsou jako divoká řeka – rozhovor s Otakarem Chocholou pro Hospodářské noviny

  Kouč a mistr Otakar Chochola je přesvědčen, že dnešní společnost je srovnatelná s vrcholnou fází totality, kdy se systém hroutil. V uspěchané době podle něho chybí prostor pro lidskost a vzájemné souznění. To chce změnit kultivací sebe i druhých. V Číně ho napadlo, že založí školu bojového umění Plující oblaka.

 • Kateřina Babušková

  Pokud ještě váháte, zda letos začít studovat Feng Shui na České škole u Oty a Davida, JDĚTE DO TOHO! Uvidíte, že vám toto rozhodnutí změní život a rozšíří obzory.

 • Jiří Bešta

  Zúčastnil jsem se řady seminářů České školy Feng-Shui vedených Otakarem Chocholou, a to jak v oblasti Feng-Shui tak i různých cvičení Qi-Gong. Velmi oceňuji jejich vysokou kvalitu, pevné teoretické základy a hloubku do které jsme se v jednotlivých oblastech dostali. Jsem rád, že jsem měl možnost být součástí této obohacující a podnětné aktivity. Doufám, že

 • Video: Nejčastější Feng Shui chyby v našich domovech I. část

  Staré čínské učení Feng Shui nám ukazuje, jak si zařídit harmonické bydlení. Čeho bychom se měli vyvarovat a co naopak posílit? Jak na nás působí sušené květiny či otevřený poklop toalety?

 • Video: Nejčastější Feng Shui chyby v našich domovech 2. část

  Další z cyklu krátkých videí, které mají za cíl přiblížit vám svět Feng Shui. Tentokrát jsme se opět zaměřili na nejčastější nešvary v našich domovech.

  Jak se Feng Shui dívá na kaktusy? Je vhodné mít zrcadlo v ložnici? A co dělat, pokud máte toaletu naproti vstupním dveřím? To a více se dozvíte v našem videu.

 • Video: Feng Shui očista prostoru, jak na to?

  Potkala vás nepříjemná životní událost, stěhujete se, nebo jste jen měli negativně naladěnou návštěvu? Dopřejte vašemu domovu Feng Shui očistu a ulehčete tak vašemu prostoru.

 • Video: Feng Shui a barvy

  Poznejte vliv barev na prostředí, ve kterém žijete. Jaké barvy použít pro které místnosti a jakým se naopak vyvarovat? To a více se dozvíte v dalším z cyklu krátkých rozhovorů s předním českým Feng Shui specialistou Ing. arch. Otakarem Chocholou.

 • Markéta Smolová

  Držitelka profesionální pečetě absolventa České školy Feng Shui.

 • Video: Rozhovor o době „koronavirové“ se zakladatelem České školy Feng Shui Otakarem Chocholou

  Jaký je pohled Feng Shui specialisty a taoisty  na současnou pandemii Koronaviru? Předpovídala kovová krysa, která vévodí roku 2020 podobné zvraty a jaký vývoj můžeme čekat v blízké budoucnosti? Odpovědi na tyto otázky přinášíme v rozhovoru se zakladatelem České školy Feng Shui Ing. arch. Otou Chocholou.  Zároveň se dozvíte i praktické rady a Feng Shui tipy pro podporu partnerských vztahů a vitality v tomto nevšedním období. 

 • Video: Druhý z řady rozhovorů s Otou Chocholou na téma pandemie Koronaviru

  V rozhovoru se dozvíte, jakou souvislost mezi sebou ukrývá pandemie koronaviru a čínský lunární kalendář. Máme pro Vás i doporučení, jak náročné období zvládnout co nejlépe!

 • Zrozeni k vědomému pohybu, 14. – 16.1.2022

  Zrozeni k vědomému pohybu, 14. – 16.1.2022

  Budeme se společně učit prožívat pohyb a klid tak, že se vnoříme do sebe sama. To provedeme po systémových krocích. Budeme cvičit Taiji a Qi Gong, intuitativní tanec, učit se, sdílet, dýchat, odpočívat, sedět a stát v tichu sebe sama. Tak se dotkneme své vlastní podstaty.

 • Energetická povaha tchaj-ti a čchi kungu, 22.1. – 23.1.2022

  Energetická povaha tchaj-ti a čchi kungu, 22.1. – 23.1.2022

  Člověk z pohledu čínské medicíny, Dráhový systém jingluo, vazba vědomí/qi/drah, Santiao (tři regulace) – tiaoshen (regulace těla), tiaoxi (regulace dechu), tiaoxin (regulace mysli/srdce) – rozdíly, význam jednotlivých praxí, na co klást důraz v jaké fázi cvičení a života, Základní dovednosti song (spouštění/uvolnění) a ting (naslouchání) v praxi qigongu a taiji, 4 základní typy cvičení – daoyin (jang v jangu), qigong (jin v jangu), zhanzhuang (jang v jin) a praxe v sedě (jin v jin) – jejich rozdíly, co dělají, jak je mezi sebou vyvažovat a proč, pro jaké konstituce jsou kdy vhodné a nevhodné, 8 manifestací qi při qigongu, Xiadantian (spodní dantian) co to je a jeho význam a způsob budování a proč, jak se aktivuje a další teorie i praxe.

 • Styly bojových umění v Číně v teorii i praxi, 19. – 20.3.2022

  Styly bojových umění v Číně v teorii i praxi, 19. – 20.3.2022

  Vhled do historie, vývoje a rozdělení bojových umění v Číně. Styly wushu, taiji, shaolin a moderní wushu styly, zbraně. Praxe styly: taiji Yang, Chen, Shaolin a moderní wushu. Praxe zbraně: meč, vějíř, šavle, tyč. Vhled do historie, vývoje a rozdělení bojových umění v Číně.

 • Návraty k přírodě

  Návraty k přírodě

  Otakar Chochola: návrat k přírodě. Vystudoval architekturu, ale časem mu přestal klasický přístup stačit a hledal víc. Odjel do Číny a našel tam novou cestu – feng-shui.

 • Anatomie bojového výcviku, 6. 4. – 27. 4. 2022 každá středa 18.30 – 20.00

  Anatomie bojového výcviku, 6. 4. – 27. 4. 2022 každá středa 18.30 – 20.00

  Kurz přípravy ke zvládání krizových situací, Občanská práva a soukromí, filosofie obrany proti cvičenému nepříteli, práce s dechem, trauma konfliktu, přehled o zbraních (krátké, dlouhé, civilní, vojenské aj.), spojovací technika, sledování, taktická výzbroj a výstroj, útočné konflikty – trauma konfliktu, stát a moc, přežití v přírodě

 • Anatomie sebeobrany, 15. 5. 2022

  Anatomie sebeobrany, 15. 5. 2022

  Praktický kurz pro všechny studenty vnitřních a vnějších stylů pro uplatnění nabytých schopností a získání vhledu do psychologie střetu a obrany. Lektor: Josef Toman, instruktor sebeobrany SOG defense a THOR tac, bodyguard RED HAWK, bezpečnostní konzultant s praxí v Protect Israeli Security Solutions.

 • Tao a bojové umění

  Tao a bojové umění

  Bojové umění má mnoho vrstev a mnoho stylů. Provází odnepaměti člověka a pomáhalo mu k vlastní ochraně se a zajištění bezpeč, často bývalo a je zneužíváno k násilnictví, dobývání a získání nadvlády. Historicky však provázelo člověka i na duchovní cestě a pomáhalo mu k vnitřnímu zušlechtění a rozvoji osobnosti.

 • Reportáž Otakara Chocholy z pobytu v Číně – Wudang – článek do Regenerace

  Reportáž Otakara Chocholy z pobytu v Číně – Wudang – článek do Regenerace

  Koncem ledna letošního roku jsem se vydal do Číny, do wudangských hor studovat taoistickou filozofii a bojová umění v tradiční taoistické akademii. Mé cestě předcházelo cca 10 let studia taiji quan (tai-chi chuan),  a dalších forem vnitřních stylů, bagua zhang, wudang taiji a ba ji quan. Všem mým učitelům touto cestou děkuji za vedení a přípravu, která mi umožnila obsáhnout výuku. Wudangské hory nejsou jen kolébkou bojových disciplin – wushu, kung fu a tai ji quan (tai-chi chuan), ale především jedním z dávných center filozofie Dao.

 • Umění ticha a pohybu 20.-25.7.2021

  Umění ticha a pohybu 20.-25.7.2021

  Seminář by se mohl jmenovat i umění ticha v pohybu. Ale budeme se učit vnímat pohyb a sebe tak, že se vnoříme do své základní esence bytí. To nelze udělat najednou, ale po krůčcích. Budeme cvičit, tančit, učit se, sdílet a sedět v tichu sebe sama.

 • Wudang akademie U Kamenné ryby 17. – 22.8.2021

  Wudang akademie U Kamenné ryby 17. – 22.8.2021

  Wudang akademie U Kamenné ryby. Ke kamenné rybě pojedeme zase v roce 2022. Pro letos cvičíme Wudang kempu Vochtánka v Orlických horách. Taichi, koně, indiáni. Pro všechny, kdo objevili kouzlo propojení cvičení vnitřních stylů Taiji, Qi Gong a meditace spolu s výukou jízdy na koni, jsme připravili společný seminář na kempu Vochtánka pod magickým hradem Potštejn v Orlických horách.

 • Taichi v sedle na Zakarpatech 5.8. – 12.8.2021

  Taichi v sedle na Zakarpatech 5.8. – 12.8.2021

  Z důvodů celkové složitosti pro letos zrušeno. Divukrásné místo – divočina, hory, koně, cvičení, meditace. Využijeme praxi vnímání pohybu a středu těla pomocí technik Taiji Quan, Qi Gong a meditace, a budeme je aplikovat při jízdě na koni

 • Wudang na Vochtánce, Taichi a koně, 15. – 21.8.2021

  Wudang na Vochtánce, Taichi a koně, 15. – 21.8.2021

  Taichi, koně, indiáni. Pro všechny, kdo objevili kouzlo propojení cvičení vnitřních stylů Taiji, Qi Gong a meditace spolu s výukou jízdy na koni, jsme připravili společný seminář na kempu Vochtánka pod magickým hradem Potštejn v Orlických horách.

 • SEMINÁŘ JE OBSAZEN

  SEMINÁŘ JE OBSAZEN

  Člověk z pohledu čínské medicíny, Dráhový systém jingluo, vazba vědomí/qi/drah, Santiao (tři regulace) – tiaoshen (regulace těla), tiaoxi (regulace dechu), tiaoxin (regulace mysli/srdce) – rozdíly, význam jednotlivých praxí, na co klást důraz v jaké fázi cvičení a života, Základní dovednosti song (spouštění/uvolnění) a ting (naslouchání) v praxi qigongu a taiji, 4 základní typy cvičení – daoyin (jang v jangu), qigong (jin v jangu), zhanzhuang (jang v jin) a praxe v sedě (jin v jin) – jejich rozdíly, co dělají, jak je mezi sebou vyvažovat a proč, pro jaké konstituce jsou kdy vhodné a nevhodné, 8 manifestací qi při qigongu, Xiadantian (spodní dantian) co to je a jeho význam a způsob budování a proč, jak se aktivuje a další teorie i praxe.

 • Rozvoj základních dovedností

  Základy – údery, kopy, skoky, statické pozice mabu, kumbu, xiebu, pubu jsou základem připravenosti ke studiu všech forem tai ji a kung fu. Tai Ji Bu – Tai Ji chůze je základní dovedností pro studium a rozvoj síly Tai Ji. Yun Shou – kroužení rukama, základní dovednosti a směry kroužení rukou pro aplikaci při praxi všech forem Tai Ji Quan. Hun Yuan Zhang – statické pozice pro posílení cirkulace QI v těle a korekci držení těla. Strečing – protahování a uvolňování pomocí základních technik kung fu ..

 • Ba Duan Jin Qi Gong (Osm kusů brokátu)

  cvik – podepření nebeské klenby a rotace trupu – reguluje rovnováhu 3 tělesných ohřívačů, cvik – napínání luku – doleva čistí játra, doprava plíce, cvik – přetáčení rukou – reguluje slezinu a žaludek, cvik – rotace trupu ve třech pozicích – hojení zranění, cvik – vrtění dračím ocasem – odstranění ohně ze žlučníku a jater ..

 • Taoistická meditace

  Taoistická meditace zahrnuje hlavní cíle – rovné sezení, hluboké dýchání, aktivace 8 drah, uvědomování reálných pocitů, prohlubování vjemu Wu Ji (konstantní esence všehomíra). Taoistická meditace zahrnuje hlavní cíle – rovné sezení, hluboké dýchání, aktivace 8 drah, uvědomování reálných pocitů, prohlubování vjemu Wu Ji (konstantní esence všehomíra).

 • Tai Ji 13

  Tai Ji 13 – původní sestava od legendárního zakaldatele Zhang San Fenga, spojuje energii 8 trigramů a zvláštních drah v těle s 5 živly – oheň, země, kov, voda, dřevo. 8 + 5 = 13. Sestava je vhodná pro pokročilé studenty. Tai Ji 13 – původní sestava od legendárního zakaldatele Zhang San Fenga, spojuje energii 8 trigramů a zvláštních drah v těle s 5 živly – oheň, země, kov, voda, dřevo. 8 + 5 = 13. Sestava je vhodná pro pokročilé studenty.

 • Xuan Wu Quan

  Stará wudangská bojová sestava. Spojuje základní dovednosi vnitřních technik wudangského kung fu – Xing Yi. Ba Gua Zhang, Ba Ji Quan a Tai Ji Quan. Stará wudangská bojová sestava. Spojuje základní dovednosi vnitřních technik wudangského kung fu – Xing Yi. Ba Gua Zhang, Ba Ji Quan a Tai Ji Quan.

 • Ba JI Quan

  Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů. Ba JI Quan – bojová sestava čínských bodyguardů

 • Tai He Quan

  Sestava velké harmonie je jednou ze starých forem Wudangu a symbolizuje cestu poutníka k nesmrtelnosti – dosažení. Otevírá velkými krouživými pohyby fyzický koncept pro otevření ducha Shen. Znalost formy je vhodnou průpravou k započetí studia původní formy Zhang San fengaTai Ji Quan 13.

 • Xuan Men Jian

  Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem. Svižná originální sestava z Wudangu s mečem.

 • Zhang San Feng Taiji Quan (Tai-chi Chuan) – 28 forem

  Zhang San Feng Taiji Quan (Tai-chi Chuan) – 28 forem. Zkrácená verze původní wudangské formy Taiji Quan 108, vytváří základ pro porozumění principům tai ji a jejich aplikaci, rozvíjí tělesnou koordinaci a vnitřní sílu, podporuje inteligenci těla a schopnost učit se, přináší schopnost porozumět základnímu principu Tai Ji Quan – rovnováha protikladů, shromažďování a vypouštění síly, otevření těla pro cirkulaci QI v těle.

 • Umění ticha a pohybu, aneb Taichi s jelenem, 26.7. – 31.7.2022

  Umění ticha a pohybu, aneb Taichi s jelenem, 26.7. – 31.7.2022

  Osud nás opakovaně zavádí do mystického centra Shambala poblíž Zádielské Tiesňavy, kde budeme objevovat nové dimenze pohybu i sebe sama.
  Seminář by se mohl jmenovat naplnění ticha v pohybu. Ale budeme se učit vnímat pohyb a sebe tak, že se vnoříme do své základní esence bytí. To nelze udělat najednou, ale po krůčcích. Budeme cvičit Taiji a Qi gong, a budeme objevovat svoji vlastní formu pomocí improvizovaného pohybu.

 • Taichi a koně na Vochtánce, 14. – 20.8.2022

  Taichi a koně na Vochtánce, 14. – 20.8.2022

  Náš oblíbený program na kempu Vochtánka plný cvičení, jízdy na koních, pobytu na čerstvém vzuchu, zdravé stravy a dobré nálady. Pro daný kurz jsme připravili společně s náčelníkem Petrem Staňkem speciální program jízdy na koni pro naše účely. Zapojení vědomého pohybu, spolupráce s koněm na bázi intuice, jízdy bez sedla, vedení bez uzdy komunikace s koněm. Vše bezpečné i pro úplné začátečníky.

 • Pondělí 31.1.2022, meditace na č. 6 a včely 18.30 – 19.30

  Pondělí 31.1.2022, meditace na č. 6 a včely 18.30 – 19.30

  Pondělí 31.1.2022, meditace na č. 6 a včely 18.30 – 19.30

 • Úterý 1.2.2022, meditace na č. 7 a Velký vůz 18.30 – 19.30

  Úterý 1.2.2022, meditace na č. 7 a Velký vůz 18.30 – 19.30

  Úterý 1.2.2022, meditace na č. 7 a Velký vůz 18.30 – 19.30

 • Středa 2.2.2022, oslava roku vodního tygra s meditací na č. 8, a čajováním, 18.30 – 22.30

  Středa 2.2.2022, oslava roku vodního tygra s meditací na č. 8, a čajováním, 18.30 – 22.30

  Středa 2.2.2022, oslava roku vodního tygra s meditací na č. 8, a čajováním, 18.30 – 22.30

 • Pondělí 7.2.2022: začátek pravidelného cvičení

  Pondělí 7.2.2022: začátek pravidelného cvičení

  Pondělí 7.2.2022: začátek pravidelného cvičení

 • Zrozeni k vědomému pohybu, 11. – 13.11.2022

  Zrozeni k vědomému pohybu, 11. – 13.11.2022

  Budeme se společně učit prožívat pohyb a klid tak, že se vnoříme do sebe sama. To provedeme po systémových krocích. Budeme cvičit Taiji a Qi Gong, intuitativní tanec, učit se, sdílet, dýchat, odpočívat, sedět a stát v tichu sebe sama. Tak se dotkneme své vlastní podstaty.

 • Předvánoční meditační praxe zimního slunovratu, 19. – 23. 12. 2022

  Předvánoční meditační praxe zimního slunovratu, 19. – 23. 12. 2022

  Čas společné taoistické meditace vnitřního pozorování v centru Plující oblaka ve dnech 19. – 23. 12. 2022, každý večer 18.45 – 19.45 (20.00). Vstup je možný individuálně, ale doporučuji celý týden pro prohloubení výsledku. Každý den bude trochu jiný postup způsob.

 • Koně a Wudang Taijiquan – umění starých mistrů, 6. – 8. 1. 2023

  Koně a Wudang Taijiquan – umění starých mistrů, 6. – 8. 1. 2023

  Rádi objevujeme a neustále se učíme, abychom koním i sobě lépe rozuměli. Otakar Chochola je specialista na koně, ale především učitel Feng Shui, Taijiquan, Kungfu, Qigong a meditace. Studoval u různých mistrů, ale většinu času strávil v taoistických chrámech ve Wudangshan, kde byl jmenován přímým pokračovatelem linie San Feng.

Call Now Button